ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8703304
*
nr 870 3304
Spegel
Indien, höjd: 94
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 18:34:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 13:34:30
1
600 kr
18/1 17:53:12
2
800 kr
19/1 11:49:25
3
900 kr
20/1 17:31:28
4
Vinnande bud
20/1 18:22:42
3
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 870 3304
Spegel
Indien, höjd: 94
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 13:34:30 | 1 | 600 kr |
18/1 17:53:12 | 2 | 800 kr |
19/1 11:49:25 | 3 | 900 kr |
20/1 17:31:28 | 4 | Vinnande bud |
20/1 18:22:42 | 3 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.